Hallitus

 

 

HVSSYn hallitus vastaa yhdistyksen käytännön toiminnasta. Hallituksen jäsenet valitaan kahdeksi vuodeksi kerrallaan yhdistyksen syyskokouksissa siten, että kerrallaan noin puolet hallituksen jäsenistä on erovuoroisia.

Vuonna 2017 HVSSYn hallituksen kokoonpano on seuraava:

Puheenjohtaja
Juhani Parkkari
050 583 5554
juhaniparkkari@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Pekka Kyrenius
040 573 1626
Pekka.Kyrenius+HVSSY@gmail.com

Sihteeri
Sam Widlund
045 358 3582
sam.widlund@widlund.fi

Marja Rikman-Koski
040 594 7411
marjarikman@gmail.com

Anne Nikkilä-Soidinniemi
040 557 7222
anne.soidinniemi@gmail.com

Jukka Lehtiranta
050 4871344
jukka.lehtiranta@nokia.com

Petri Lemmetty
050 348 1909
petri.lemmetty@gmail.com

Sari Jusslin
040 563 2376
sarijusslin@gmail.com

Sanna Olli
040 218 2682
sanna.olli@hotmail.com

Petri Smolander
040 729 5526
petri.smolander@welho.com

Jari Markkanen
050 430 6304
jari.markkanen@hel.fi
Helsingin Pelastuslaitoksen pysyvä edustaja
PL 112, 00099 Helsingin kaupunki

Kutsuttuna hallituksen kokouksiin
Greta Nikkilä
040 722 8120
greta.nikkila@gmail.com

Veijo Toivonen
050 557 5581
veijo.toivonen@gmail.com